دانستنی های سرطان

08
چکیده:  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سرطان‌های سر و گردن در دهه‌های چهارم تا ششم زندگی شیوع بیشتری دارند. به گزارش مهر، دکتر نوید احمدی روزبهانی روز شنبه در نشست خبری سومین سمینار علمی تومورهای سر و گردن که قرار است در روزهای ۱۹ و ۲۰ مرداد ۹۶ در بیمارستان میلاد برگزار شود گفت: در سمینار امسال تمرکز بر تومورهای... ادامه »
27
چکیده: داروغذا: یادگیری کنترل امواج مغز با شیوه ای موسوم به «نوروفیدبک» به کاهش آسیب مغزی ناشی از شیمی درمانی در بازماندگان سرطان کمک می کند. به گزارش مهر، شیمی درمانی به اعصاب کنترل کننده احساس و حرکت در دست ها و پاها کمک می کند. این شرایط که CIPN (نوروپاتی محیطی ناشی از شیمی درمانی) نام دارد بر ۹۶ درصد بیماران در مدت یک ماه شیمی درمانی تاثی... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ایسنا، پیش‌بینی می‌شود روند بروز سرطان در زنان و مردان ایرانی طی دو دهه گذشته رو به افزایش باشد. در زنان سرطان پستان و سرطان کلوریکتال و در مردان سرطان معده و سپس سرطان پروستات به ترتیب شایع‌ترین سرطان‌ها است. در این میان سرطان معده کشنده‌ترین نوع این بیماری اعلام شده است. هزینه‌های درمان یک بیمار سرطانی شا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش مهر، گروهی از محققان دانشگاه سینسیناتی ایالت کنتیکت آمریکا شیوه جدیدی را به عنوان درمان شخصی شده سرطان خون و مغز شناسایی کرده اند. در آزمایش‌های اولیه‌ این روش درمان آزمایشی بر روی سلول‌های سرطانی انسانی و مدل‌های توموری، محققان توانستند نشان دهند که توقف تولید و عملکرد پروتئینی به نام S۶K۱ می‌تواند سلول‌های ... ادامه »
11
چکیده: به گزارش داروغذا از ایسنا، برخورداری از نگرش مثبت برای حفظ وضعیت کلی سلامت جسم و روان مهم است اما نتیجه مطالعه جدید نشان می‌دهد که نگاه خوش‌بینانه و روشن می‌تواند نقش مهمی در چگونگی کنترل و مدیریت بیماری سرطان بازی کند. محققان اظهار داشتند: بیمارانی که دچار مشکلات روانی – اجتماعی از قبیل اضطراب، افسردگی یا نبود حمایت‌های ... ادامه »
29
چکیده: رحم بخشی از دستگاه تناسلی خانم‌‌‌‌‌‌‌‌هاست که جنین در آن رشد می‌‌‌‌‌‌‌‌کند. رحم در حفره لگن بین مثانه و ركتوم قرار دارد. بخش پايینی رحم که باریک است دهانه رحم (سرويكس) و بخش میانی که پهن است تنه رحم نام دارد. قسمت بالایی رحم که برجسته است فوندوس نام دارد. لوله‌&zwn... ادامه »
19
چکیده: سرطان تخمدان یکی از شایعترین سرطان های زنان است که متأسفانه در اکثریت موارد در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شود . بیماری اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود قابل علاج است ولی در 75% موارد به دلیل تشخیص دیر هنگام بیماری علیرغم جراحی های وسیع و شیمی درمانی های گوناگون ، امید بقای درازمدت بیماری ناچیز است . به همین دلیل تشخیص بیماری در مراحل اولیه بسیار ... ادامه »
19
چکیده: سرطان ریه شایع ترین بیماری بدخیم در ایالات متحده است. مصرف سیگار مسئول بیش از 90% موارد سرطان ریه می باشد. استعمال دخانیات دسته دوم (غیر فعال) نیز با افزایش خطر سرطان ریه همراه است. خطر نسبی بروز در همسر غیر سیگاری یک فرد سیگاری 5/1 تا 2 برابر افرادی است که در معرض دود سیگار نیستند.  دو نوعمده سرطان ریه عبارتند از سرطان غیر سلول کوچک ریه (NSCL... ادامه »
19
چکیده: سرطان کولورکتال، سرطانی است که روده بزرگ (کولون) یا رکتوم را درگیر می کند. کلمه کولورکتال، مخفف کولون و رکتوم است. دستگاه گوارش شامل دهان، گلو، مری، معده، و رودۀ کوچک و بزرگ می‌شود. حدود 5/1 تا 2 متر از ابتدای رودۀ بزرگ کولون نامیده می‌شود و حدود 15 سانتی‌متر انتهایی، رکتوم و کانال آنال (مجرای مقعدی) نامیده می‌شود. مقعد در انتها... ادامه »
19
چکیده: سرطان پستان يكي از مهمترين و شايع‏ترين بيماري‏ها در زنان است و دانستن اطلاعات اساسي در اين زمينه براي هر زني اگرچه دچار اين بيماري نيز نباشد به دليل شايع بودن و مهم‏بودن بيماري لازم است. قابل ذكر است كه بيشتر توده‏هاي پستان سرطاني نيستند و درمان سرطان پستان هميشه به برداشتن پستان منتهي نمي‏شود و در مراحل اوليه بيماري با درمان&rl... ادامه »
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج