تازه های دارویی

28
چکیده: سازمان جهانی غذا و دارو استفاده از تزریق لیمفوسیک(lymphoseek)، (یک ترکیب رادیواکتیو که در تکنیک های عکس برداری تشخیصی به کار می رود)، در تعیین سرطان سلول سنگفرشی (squamous cell carcinoma ) درگیر کننده ناحیه سر و گردن را تائید کرد. قبلا این ترکیب در تشخیص گره های لنفی درگیر در سرطان های پستان و لنفوما به کار گرفته می شد. کاربرد جدید این دارو در تشخی... ادامه »
28
چکیده: ژوهشکران علوم پزشکی در مرکز سرطان سن سیناتی آمریکا می گویند نتایج مطالعات جدید آنان نشان داده است که استفاده از ظروف پلاستیکی یکی از دلایل ابتلا به سرطان پروستات است. مشاهده یک ماده شیمیایی به نام بی پی ای (BPA) در ادرار، مهمترین نشانه ابتلا به سرطان پروستات است؛ BPA یک ترکیب شیمیایی کربنی است و مشاهده کمترین مقدار آن در ادرار، نشانه ابتلا به سرطا... ادامه »
19
چکیده: پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه “رگنسبورگ” آلمان می گویند نتایج یک مطالعه که به تازگی صورت گرفته است نشان می دهد که نشستن بی وقفه بیش از دو ساعت خطر ابتلا به سرطان را تا ۱۰ درصد افزایش می دهد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، دانشمندان تاکید کردند افرادی که به طور متوسط هشت ساعت کار نشسته دارند باید مراقب سلامت خود باشند. این افر... ادامه »
19
چکیده: پژوهشگران علوم پزشکی در مرکز پزشکی کیس می گویند کم خوابی خطر سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد . آنان در بررسی های خود دریافتند افرادی که در طول شب کم تر از ۶ ساعت می خوابند، نسبت به افرادی که دست کم ۷ ساعت در طول شب می خوابند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خوش خیم روده بزرگ قرار دارند. محققان در مطالعات جدید خود مدت زمان خواب را در طول شب به عنوا... ادامه »
19
چکیده: سازمان جهانی غذا و دارو، داروی  بلئوداک (blinostst)  را برای درمان بیماران با لنفومای تی سل های محیطی (PTCL) (یک نوع خفیف اما با سرعت رشد بالای لنفومای غیر هوچکین) تائید کرد.  در این نوع بیماری غدد لنفاوی سرطانی می شوند. داروی بلئوداک از طریق مهار آنزیم هایی که سبب سرطانی شدن T سل ها (از دسته سلول های ایمنی) می شوند، در بهبود سرطان ... ادامه »
19
چکیده: تولید رادیکال‌های آزاد، مسئله‌ای طبیعی است و در طی عمل تنفس به وجود می‌آید. رادیکال‌های آزاد تعدادی اتم تک الکترونی هستند كه در حین واکنش اکسیژن با بعضی مولکول‌ها تولید می‌شوند. اگر بطور ناگهانی تعداد زیادی رادیکال آزاد در بدن تولید شود، باعث می‌شود یک سری واکنش‌هایی ناخواسته در بدن شروع شوند كه زمینه‌سا... ادامه »
19
چکیده: مصرف زیاد سبزی و میوه جات تازه، مصرف زیاد محصولات سویا و محدود کردن مصرف محصولات لبنی از جمله پنج توصیه ای هستند که گفته می شود خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند.   به گزارش ایرنا از لایو ساینس، این راهنمایی ها که در مجله «آمریکن کالج آف نوتریشن "” American College of Nutrition منتشر شده، توسط کمیته پزشکی مسوولانه (پی سی ار ام)... ادامه »
19
چکیده: پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه آکسفورد می گویند نتایج تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد کشیدن سیگار به ویژه در سنین کم و به تعداد زیاد احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم را در زنان افزایش می دهد.این محققین با بررسی ۲۳ تحقیق انجام شده در زمینه تاثیر سیگار در ابتلا به سرطان گردن رحم دریافتند که احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در زنان سیگاری بیشتر است .نتایج... ادامه »
صفحه 2 از 2ابتدا   قبلی   1  [2]  بعدی   انتها   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج