تازه های دارویی

(آرشیو نویسنده کاربر ارشد)

25
چکیده: سازمان  غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدید"کابومتیکس"  ( cabozatinib)را برای درمان کارسینومای پیشرفته سلول های کلیوی  تائید کرد.   این دارو در آپریل 2016، برای درمان بیماران با کارسینومای پیشرفته سلول های کلیوی تائید شد. کابومتیکس یک مهار کننده کیناز بوده که با دوز روززانه 60 میلی گرم به صورت خوراکی تجویز می شود. بیمار می بای... ادامه »
25
چکیده: این دارو در جولای 2016، برای درمان بی اشتهایی  در بیماران مبتلا به ایدز و نیز درمان تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی تائید شد. این دارو از مشتقات تتراهیدروکانا بینول می باشد و به صورت محلول خوراکی 1 تا 3 ساعت قبل از شروع شیمی درمانی و سپس هر 2 تا 4 ساعت بعد از شیمی درمانی با دوز کلی 4 تا 6 دوز در روز قابل تجویز می باشد.  از عوارض جانب... ادامه »
25
چکیده: سازمان  غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدید"واروبی"  ( rolaoitant)را برای پیشگیری از فاز تاخیری تهوع و استفراغ ناشی از داروهای شیمی درمانی تائید کرد. این دارو در سپتامبر 2015، برای پیشگیری از فاز تاخیری تهوع و استفراغ ناشی از داروهای شیمی درمانی در بزرگسالان در ترکیب با دیگر داروهای ضد تهوع نظیر اندانسترون و دگزامتازون تائید شده است. ی... ادامه »
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج