تازه های دارویی

(آرشیو نویسنده adminuser)

29
چکیده: پمتخصصان نيوزلندي تاكيد كردند كه مصرف روزانه شير خطر ابتلا به سرطان را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد. به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين متخصصان در آزمايشات باليني جديدي دريافته‌اند:  كودكاني كه هر روز مقادير مشخصي شير مي‌نوشند در سنين بالاتر و 40 درصد  كمتر از ساير همسالان خود در معرض خطر ابتلا به سرطان روده هستند.&nb... ادامه »
29
چکیده: سالیانه تعداد زیادی از مبتلایان سرطان علیرغم دارو درمانی، فوت می کنند.  از روش های کاهش میزان ابتلا به سرطان،  اسکرینینگ و تشخیص به موقع بیماری و نیز رعایت مواردی است که سبب پیشگیری از بروز آن می گردد. تشخیص زود هنگام بیماری قبل از گسترش سرطان و در همان مراحل اولیه امکان شروع بموقع درمان موثر و با موفقیت بالاتر را فراهم می سازد. استراتژی ... ادامه »
28
چکیده: ایبرانس ( ، palbociclib) یک  مهار کننده سیکلین وابسته به کیناز 6/4 (مسئول رشد سلول های سرطانی، CDKs 4/6)  می باشد که در  سال 2015 در درمان سرطان پیشرفته سینه (متاستاتیک)  از نوع ER+/HER2- در زنان بعد از سن یائستگی تائید شده است.  این دارو در ترکیب با لتروزول تجویز می گردد. مهمترین عوارض جانبی این دارو شامل نوتروپنی (کاهش تع... ادامه »
28
چکیده: این دارو در سال 2015،  برای درمان مولتیپل میلوما تائید شده است. فاریداک، اولین داروی مهارکننده آنزیم هیستون داستیلاز می باشد و در ترکیب درمانی بیماران با میلوما که قبلا حداقل تحت درمان با دو رژیم درمانی محتوی بورتزومیب (bortezomib) و یک تعدیل کننده سیستم ایمنی قرار گرفته باشند، قابل تجویز می باشد.    عوارض جانبی مهم این دارو شامل اس... ادامه »
28
چکیده: این دارو در سال 2015،  برای درمان بیماران با سرطان تیروئید پیشرونده که علارغم دریافت ید رادیواکتیو همچنان بیماری آنها تشدید یافته است، تائید شده است. لنویما، یک مهار کننده تیروزین کیناز می باشد و از طریق مهار تولید پروتئین های مورد نیاز تکامل سلول های سرطانی اثرات ضد سرطان خود را نشان می دهد.  اثر بخشی این دارو در بیماران مبتلا به سرطان ... ادامه »
28
چکیده: سازمان جهانی غذا و دارو استفاده از تزریق لیمفوسیک(lymphoseek)، (یک ترکیب رادیواکتیو که در تکنیک های عکس برداری تشخیصی به کار می رود)، در تعیین سرطان سلول سنگفرشی (squamous cell carcinoma ) درگیر کننده ناحیه سر و گردن را تائید کرد. قبلا این ترکیب در تشخیص گره های لنفی درگیر در سرطان های پستان و لنفوما به کار گرفته می شد. کاربرد جدید این دارو در تشخی... ادامه »
28
چکیده: ژوهشکران علوم پزشکی در مرکز سرطان سن سیناتی آمریکا می گویند نتایج مطالعات جدید آنان نشان داده است که استفاده از ظروف پلاستیکی یکی از دلایل ابتلا به سرطان پروستات است. مشاهده یک ماده شیمیایی به نام بی پی ای (BPA) در ادرار، مهمترین نشانه ابتلا به سرطان پروستات است؛ BPA یک ترکیب شیمیایی کربنی است و مشاهده کمترین مقدار آن در ادرار، نشانه ابتلا به سرطا... ادامه »
19
چکیده: پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه “رگنسبورگ” آلمان می گویند نتایج یک مطالعه که به تازگی صورت گرفته است نشان می دهد که نشستن بی وقفه بیش از دو ساعت خطر ابتلا به سرطان را تا ۱۰ درصد افزایش می دهد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، دانشمندان تاکید کردند افرادی که به طور متوسط هشت ساعت کار نشسته دارند باید مراقب سلامت خود باشند. این افر... ادامه »
19
چکیده: پژوهشگران علوم پزشکی در مرکز پزشکی کیس می گویند کم خوابی خطر سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد . آنان در بررسی های خود دریافتند افرادی که در طول شب کم تر از ۶ ساعت می خوابند، نسبت به افرادی که دست کم ۷ ساعت در طول شب می خوابند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خوش خیم روده بزرگ قرار دارند. محققان در مطالعات جدید خود مدت زمان خواب را در طول شب به عنوا... ادامه »
19
چکیده: سازمان جهانی غذا و دارو، داروی  بلئوداک (blinostst)  را برای درمان بیماران با لنفومای تی سل های محیطی (PTCL) (یک نوع خفیف اما با سرعت رشد بالای لنفومای غیر هوچکین) تائید کرد.  در این نوع بیماری غدد لنفاوی سرطانی می شوند. داروی بلئوداک از طریق مهار آنزیم هایی که سبب سرطانی شدن T سل ها (از دسته سلول های ایمنی) می شوند، در بهبود سرطان ... ادامه »
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج