تازه های دارویی

14
چکیده: سازمان دارو و غذا آمریکا برای نخستین بار به یک مدل درمانی جدید برای مبارزه با سرطان مجوز داده است؛ در این روش جدید متخصصان با بازطراحی سیستم دفاعی بدن بیمار، آن را برای مبارزه با سلول‌های سرطانی تجهیز می‌کنند. متخصصان می‌گویند با مجوز گرفتن این روش درمانی، مبارزه با سرطان وارد "عصرجدیدی" می‌شود. سازمان دارو و غذا آمریکا پ... ادامه »
29
چکیده:  اداره نظارت برغذا وداروی امریکا، داروی جدیدی را برای درمان شایع ترین شکل سرطان کبد به نام کارسینوم هپاتوسلولار تصویب کرد. به گزارش ایرنا ازخبرگزاری یونایتدپرس، کارسینوم هپاتوسلولار (HCC) از رایج‌ترین شکل سرطان کبد است،که در سلول های کبدی شروع می‌شود. این سرطان دومین علت عمده مرگ و میرهای مرتبط با سرطان در سراسر جهان محسوب می شود. پ... ادامه »
25
چکیده: سازمان  غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدید"کابومتیکس"  ( cabozatinib)را برای درمان کارسینومای پیشرفته سلول های کلیوی  تائید کرد.   این دارو در آپریل 2016، برای درمان بیماران با کارسینومای پیشرفته سلول های کلیوی تائید شد. کابومتیکس یک مهار کننده کیناز بوده که با دوز روززانه 60 میلی گرم به صورت خوراکی تجویز می شود. بیمار می بای... ادامه »
25
چکیده: این دارو در جولای 2016، برای درمان بی اشتهایی  در بیماران مبتلا به ایدز و نیز درمان تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی تائید شد. این دارو از مشتقات تتراهیدروکانا بینول می باشد و به صورت محلول خوراکی 1 تا 3 ساعت قبل از شروع شیمی درمانی و سپس هر 2 تا 4 ساعت بعد از شیمی درمانی با دوز کلی 4 تا 6 دوز در روز قابل تجویز می باشد.  از عوارض جانب... ادامه »
25
چکیده: سازمان  غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدید"واروبی"  ( rolaoitant)را برای پیشگیری از فاز تاخیری تهوع و استفراغ ناشی از داروهای شیمی درمانی تائید کرد. این دارو در سپتامبر 2015، برای پیشگیری از فاز تاخیری تهوع و استفراغ ناشی از داروهای شیمی درمانی در بزرگسالان در ترکیب با دیگر داروهای ضد تهوع نظیر اندانسترون و دگزامتازون تائید شده است. ی... ادامه »
29
چکیده: پمتخصصان نيوزلندي تاكيد كردند كه مصرف روزانه شير خطر ابتلا به سرطان را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد. به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين متخصصان در آزمايشات باليني جديدي دريافته‌اند:  كودكاني كه هر روز مقادير مشخصي شير مي‌نوشند در سنين بالاتر و 40 درصد  كمتر از ساير همسالان خود در معرض خطر ابتلا به سرطان روده هستند.&nb... ادامه »
29
چکیده: سالیانه تعداد زیادی از مبتلایان سرطان علیرغم دارو درمانی، فوت می کنند.  از روش های کاهش میزان ابتلا به سرطان،  اسکرینینگ و تشخیص به موقع بیماری و نیز رعایت مواردی است که سبب پیشگیری از بروز آن می گردد. تشخیص زود هنگام بیماری قبل از گسترش سرطان و در همان مراحل اولیه امکان شروع بموقع درمان موثر و با موفقیت بالاتر را فراهم می سازد. استراتژی ... ادامه »
28
چکیده: ایبرانس ( ، palbociclib) یک  مهار کننده سیکلین وابسته به کیناز 6/4 (مسئول رشد سلول های سرطانی، CDKs 4/6)  می باشد که در  سال 2015 در درمان سرطان پیشرفته سینه (متاستاتیک)  از نوع ER+/HER2- در زنان بعد از سن یائستگی تائید شده است.  این دارو در ترکیب با لتروزول تجویز می گردد. مهمترین عوارض جانبی این دارو شامل نوتروپنی (کاهش تع... ادامه »
28
چکیده: این دارو در سال 2015،  برای درمان مولتیپل میلوما تائید شده است. فاریداک، اولین داروی مهارکننده آنزیم هیستون داستیلاز می باشد و در ترکیب درمانی بیماران با میلوما که قبلا حداقل تحت درمان با دو رژیم درمانی محتوی بورتزومیب (bortezomib) و یک تعدیل کننده سیستم ایمنی قرار گرفته باشند، قابل تجویز می باشد.    عوارض جانبی مهم این دارو شامل اس... ادامه »
28
چکیده: این دارو در سال 2015،  برای درمان بیماران با سرطان تیروئید پیشرونده که علارغم دریافت ید رادیواکتیو همچنان بیماری آنها تشدید یافته است، تائید شده است. لنویما، یک مهار کننده تیروزین کیناز می باشد و از طریق مهار تولید پروتئین های مورد نیاز تکامل سلول های سرطانی اثرات ضد سرطان خود را نشان می دهد.  اثر بخشی این دارو در بیماران مبتلا به سرطان ... ادامه »
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج